Historia Klubu

Wrocławski Klub Karate Kyokushin

A. i S. Sypień powstał w 17 czerwca 2009 r., z inicjatywy Agnieszki Sypień. Najbardziej utytułowana zawodniczka karate kyokushin w Polsce i na Świecie, Zdobywczyni 7 medali z Mistrzostw Świata oraz 28 medali z Mistrzostw Europy.

Członkami Zarządu klubu są:

Agnieszka Sypień – Prezes klubu.

Sylwester Sypień – Wiceprezes ds. szkoleniowych.

Patryk Sypień – Wiceprezes ds. organizacyjnych.

Początkowo treningi odbywały się w Centrum Sztuk Walki przy ul. Grabiszyńskiej 279, później przy ul. Tęczowej 57,  obecnie od roku 2015 nasza siedziba znajduje się na terenie starej zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej 65. Klub dysponuje salą do sportów walki – dojo oraz siłownią, a także zapleczem sanitarnym.

Liczba trenujących w klubie stale rośnie

W roku 2020 wynosi ok.250 członków. Treningi w klubie dostosowane są do wieku i stopnia zaawansowania uczestników,

• w 10 grupach trenują przedszkolaki od 4 lat,
  • dzieci 7-11 lat, młodzież 12-17 lat,
  • dorośli początkujący i grupa zaawansowana-kadra w kilku lokalizacjach-Wrocław, Smolec i Kąty Wrocławskie.

Organizujemy obozy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży oraz dla zawodników.

W klubie przeprowadzamy egzaminy na stopnie szkoleniowe KYU i mistrzowskie DAN. Treningi są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów, utytułowanych zawodników cenionych na całym świecie Shihan Agnieszkę Sypień-V dan i Sensei Sylwestra Sypień-IV dan, aktualnego trenera kadry narodowej.Klub należy do największej światowej organizacji IKO 1, jest zrzeszony w Polskim Związku Karate.