historia klubu

Historia Klubu karateHistoria klubu – Wrocławski Klub Karate Kyokushin – A. i S. Sypień powstał w 17 czerwca 2009 r., z inicjatywy Agnieszki Sypień. Najbardziej utytułowana zawodniczka karate kyokushin w Polsce i na Świecie, Zdobywczyni 7 medali z Mistrzostw Świata oraz 28 medali z Mistrzostw Europy. Członkami Zarządu od początku istnienia klubu są: Agnieszka Sypień – Prezes klubu, Sylwester Sypień – Wiceprezes ds. szkoleniowych oraz Maja Kijas – Wiceprezes ds. organizacyjnych. Początkowo treningi odbywały się w Centrum Sztuk Walki przy ul. Grabiszyńskiej 279, później przy ul. Tęczowej 57,  obecnie od roku 2015 nasza siedziba znajduje się na terenie starej zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej 65. Klub dysponuje salą do sportów walki – dojo oraz siłownią, a także zapleczem sanitarnym. Liczba trenujących w klubie stale rośnie i w roku 2016 wynosi ok. 150 członków. Treningi w klubie dostosowane są do wieku i stopnia zaawansowania uczestników, obecnie trenują u nas 2 grupy przedszkolaków, 2 grupy początkujące dziecięce, 1 grupa średniozaawansowana i zaawansowana dziecięca, 1 grupa początkująca młodzieży i dorosłych, 2 grupy średnioozawansowane młodzieży i dorosłych oraz 1 grupa kadry zawodniczej. Treningi prowadzą: Sensei Agnieszka Sypień – IV dan, Sensei Sylwester Sypień – III dan oraz Maja Kijas – II dan. Mamy też swoją sekcję w Kątach Wrocławskich, którą prowadzi senpai Maciej Wyszomirski – 2 kyu. Mimo krótkiej działalności klubu możemy poszczycić się wysokim poziomem szkolenia, poczynając od grup dziecięcych kończąc na kadrze zawodników. O naszych sukcesach sportowych można poczytać w zakładce osiągnięcia.